Aktualności

08.06.2017

WIERDZA, KREATYWNOŚĆ I PASJA – KONGRES IMPACT’17 W KRAKOWIE

Ostatniego dnia maja Kraków w ramach Kongresu Impact’17 gościł najważniejszych przedstawicieli Polskiego Rządu. Premier Beata Szydło mówiła o nieocenionym udziale młodych pokoleń w rozwoju polskiej gospodarki, dzięki którym Polska staje się jednym z najważniejszych punktów na innowacyjnej mapie świata.
 
„Polska nowoczesna, innowacyjna i młoda jest marzeniem mojego Rządu. W Polsce jest dobry klimat do inwestowania. Robimy wszystko, aby nasze rodzime talenty zatrzymać w Polsce” – powiedziała Premier Beata Szydło.
 
Podkreśliła, że dla polskiej gospodarki wielkie znaczenie ma kreatywność młodych, otwartych na nowe pomysły i idee Polaków. Dzięki nim Polska gospodarka Polska gospodarka ma się dobrze, a jednym z flagowych towarów eksportowych jest wiedza, kreatywność i pasja.
 

powrót do góry

22.05.2018

Bieg POLAKA MAŁEGO po wiedzę z historii Armii Krajowej

25 maja (piątek), w Raciborzu odbędzie się pierwsza edycja „Biegu POLAKA MAŁEGO”. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę wiodącą spod Zakładu Poprawczego w kierunku wałów wzdłuż kanału Ulgi. W zawodach weźmie udział 100 dzieci, podzielonych według wieku i planowanego dystansu. Wydarzenie łączy bieg terenowy ze sprawdzeniem podstawowej wiedzy z zakresu historii Armii Krajowej. Wśród zgłoszonych dzieci rozlosowana zostanie nagroda główna ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechę.
22.05.2018

Z BAJKAMI ZA PAN BRAT – DZIEŃ DZIECKA W RYBNIKU

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami... chwileczkę! A może wcale nie tak daleko? Aby wkroczyć do Krainy Baśni wystarczy pojawić się 1 czerwca na rybnickim Rynku. Wtedy też odbędzie się wydarzenie „PRAWA DZIECKA W UNII EUROPEJSKIEJ. SPOTKANIE Z BOLESŁAWEM PIECHĄ“.
21.05.2018

MINISTERSTWO ZDROWIA PO RAZ KOLEJNY PROMUJE KARMIENIE PIERSIĄ

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią trwa od 26 maja do 1 czerwca. Z tej okazji ponad 40 szpitali położniczo-ginekologicznych otrzyma dziecięce body z napisem: „Człowiek karmiony piersią”. Propagowanie naturalnej metody karmienia niemowląt wpisane jest w Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020.