Aktualności

08.06.2017

PREMIER BEATA SZYDŁO: „GOSPODARKA, ROZWÓJ, BEZPIECZEŃSTWO I RODZINA TO FILARY POLSKI”

„Chcemy wspierać polski przemysł i gospodarkę. Rządzimy dla ludzi, nie dla wąskiej grupy interesów. Polska ma być młoda, energiczna, nowoczesna, odważna i bezpieczna” – oznajmiła Premier Beata Szydło podczas swojej wizyty w Jaworznie.
 
Szefowa Polskiego Rządu oświadczyła, że tegoroczne wskaźniki gospodarcze są imponujące, a Polska jest drugim krajem w Unii Europejskiej z tak dobrymi wynikami. Zdaniem Premier Rząd PiS kładzie nacisk na projekty, które przynoszą efekty i stają się kołem napędowym polskiej gospodarki.
„Gospodarka, rozwój, bezpieczeństwo i rodzina to filary Polski, która będzie przykładem dla innych” – podsumowała Premier Beata Szydło.
 

powrót do góry

22.05.2018

Bieg POLAKA MAŁEGO po wiedzę z historii Armii Krajowej

25 maja (piątek), w Raciborzu odbędzie się pierwsza edycja „Biegu POLAKA MAŁEGO”. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę wiodącą spod Zakładu Poprawczego w kierunku wałów wzdłuż kanału Ulgi. W zawodach weźmie udział 100 dzieci, podzielonych według wieku i planowanego dystansu. Wydarzenie łączy bieg terenowy ze sprawdzeniem podstawowej wiedzy z zakresu historii Armii Krajowej. Wśród zgłoszonych dzieci rozlosowana zostanie nagroda główna ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechę.
22.05.2018

Z BAJKAMI ZA PAN BRAT – DZIEŃ DZIECKA W RYBNIKU

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami... chwileczkę! A może wcale nie tak daleko? Aby wkroczyć do Krainy Baśni wystarczy pojawić się 1 czerwca na rybnickim Rynku. Wtedy też odbędzie się wydarzenie „PRAWA DZIECKA W UNII EUROPEJSKIEJ. SPOTKANIE Z BOLESŁAWEM PIECHĄ“.
21.05.2018

MINISTERSTWO ZDROWIA PO RAZ KOLEJNY PROMUJE KARMIENIE PIERSIĄ

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią trwa od 26 maja do 1 czerwca. Z tej okazji ponad 40 szpitali położniczo-ginekologicznych otrzyma dziecięce body z napisem: „Człowiek karmiony piersią”. Propagowanie naturalnej metody karmienia niemowląt wpisane jest w Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020.