Aktualności

29.05.2017

MAJOWA SESJA PLENARNA – PODSUMOWANIE

Posłowie stwierdzili, że Włochom i Grecji, które w dalszym ciągu zmagają się z kryzysem uchodźczym, należy udzielić większego wsparcia. Wezwali do jak najszybszego przyjęcia efektywnego systemu relokacji. Posłowie grupy ECR (do której należą eurodeputowani PiS) głosowali przeciwko przyjętej rezolucji.
Parlament po raz drugi odrzucił zaproponowaną przez Komisję Europejską listę krajów „zagrożonych” zjawiskiem prania pieniędzy. Posłom zależy na autonomicznym procesie oceny czy działania podejmowane w danym kraju kwalifikują się jako przestępstwa finansowe. Obecnie lista powstaje w oparciu o dane międzynarodowej grupy zadaniowej ds. działań finansowych przeciwko praniu pieniędzy.
W trakcie posiedzenia odbyła się debata o negocjacjach w sprawie Brexitu. Posłowie wyrazili zadowolenie z jednolitego stanowiska wyrażonego przez przywódców 27 państw członkowskich na szczycie 29 kwietnia br. Równocześnie wezwali do jednoczesnej reformy samej Unii.
Parlament Europejski poruszył również temat wadliwego systemu gospodarowania zasobami żywności. Zgodnie z przyjętymi postanowieniami do 2025 r. ilość wyrzuconej żywności ma zmaleć o 30 proc. w porównaniu do 2014 r.
 

powrót do góry

22.05.2018

Bieg POLAKA MAŁEGO po wiedzę z historii Armii Krajowej

25 maja (piątek), w Raciborzu odbędzie się pierwsza edycja „Biegu POLAKA MAŁEGO”. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę wiodącą spod Zakładu Poprawczego w kierunku wałów wzdłuż kanału Ulgi. W zawodach weźmie udział 100 dzieci, podzielonych według wieku i planowanego dystansu. Wydarzenie łączy bieg terenowy ze sprawdzeniem podstawowej wiedzy z zakresu historii Armii Krajowej. Wśród zgłoszonych dzieci rozlosowana zostanie nagroda główna ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego Bolesława Piechę.
22.05.2018

Z BAJKAMI ZA PAN BRAT – DZIEŃ DZIECKA W RYBNIKU

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami... chwileczkę! A może wcale nie tak daleko? Aby wkroczyć do Krainy Baśni wystarczy pojawić się 1 czerwca na rybnickim Rynku. Wtedy też odbędzie się wydarzenie „PRAWA DZIECKA W UNII EUROPEJSKIEJ. SPOTKANIE Z BOLESŁAWEM PIECHĄ“.
21.05.2018

MINISTERSTWO ZDROWIA PO RAZ KOLEJNY PROMUJE KARMIENIE PIERSIĄ

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią trwa od 26 maja do 1 czerwca. Z tej okazji ponad 40 szpitali położniczo-ginekologicznych otrzyma dziecięce body z napisem: „Człowiek karmiony piersią”. Propagowanie naturalnej metody karmienia niemowląt wpisane jest w Narodowy Program Zdrowia na lata 2016-2020.