Jak dobrać buty męskie do garnituru?

Elegancki strój męski jest potrzebny podczas wielu okazji – ślubu, wesela, balu, ważnego egzaminu, rozmowy kwalifikacyjnej czy spotkania biznesowego. Jego elementy muszą dokładnie ze sobą współgrać, stanowiąc modną i stylową całość. Należy zatem zwrócić uwagę nie tylko na garnitur, koszulę i dodatki, ale także odpowiednio dobrane buty. Ich zadaniem jest podkreślenie i uwydatnienie charakteru wybranej stylizacji. Jak zatem dobrać buty do garnituru klasycznego, smokingowego lub ubieranego na co dzień? Na jakie szczegóły trzeba zwrócić uwagę, aby nie popełnić gafy?

Buty do garniturów noszonych na co dzień

Są panowie, którzy z różnych powodów noszą garnitury na co dzień – muszą dbać o elegancki ubiór w pracy lub po prostu lubią takie stylizacje. Wówczas odpowiednio dobrane buty do garnituru są koniecznością. Mężczyźni najczęściej wybierają oksfordki, półbuty ze skóry zapinane na klamerki oraz mokasyny i zamszowe półbuty. Te dwie ostatnie stylizacje są mniej formalne i najlepiej spisują się latem.

Buty do klasycznego garnituru

Do klasycznego garnituru warto założyć oksfordki męskie – czyli półbuty skórzane z nietuzinkowymi przeszyciami. Podkreślą one charakter całej stylizacji, dodając jej elegancji i wyjątkowości. Można także zdecydować się na półbuty skórzane zapinane na klamerki. Rozwiązaniem na letnie dni mogą się okazać półbuty zamszowe lub eleganckie mokasyny.

Buty do garnituru smokingowego

Smoking to naprawdę elegancki strój przeznaczony na wyjątkowe okazje – ślub, wesele, bardzo uroczysty bal lub inną szczególną okazję. Buty dobrane do smokingu lub garnituru smokingowego muszą odznaczać się taką samą elegancją i formalnym stylem. Sprawdzą się zatem wizytowe buty męskie ze skóry licowej lub lakierowanej.

Podsumowanie

Buty do garnituru muszą być dobrane do rodzaju stroju i jego kolorystyki. Trzeba wiedzieć, czy poszukiwane buty będą dopasowane do garnituru smokingowego czy klasycznego. Ponadto kolorystycznie muszą odpowiadać spodniom garnituru. Dobrą decyzją będzie wybranie butów zrobionych z materiałów wysokiej jakości. Nie tylko będą dobrze wyglądać, ale także noszenie ich przez dłuższy czas nie będzie powodowało dyskomfortu i pocenia się nóg. Takie wymagania spełnia trwałe, stylowe i wytrzymałe obuwie skórzane. Buty do garnituru na wszystkie okazje można kupić w sklepie Modini Prestige. Duży wybór sprawia, że dobranie obuwia do dowolnej stylizacji nie będzie stanowiło problemu.