wycieczki do Odessy

Spacer po Odessie

Spacer po Odessie zachwyci wszystkich miłośników odkrywania nowych miejsc. To, gdzie dzisiaj można się zanurzyć, jakie urokliwe uliczki można poznać podczas zwiedzania tego miasta nie jedną osobę wprawi w prawdziwe zdumienie. Jeżeli ktoś chce tu przyjechać to na dłużej. Nie tylko po to, aby poznać wszystkie zabytki, muzea, teatry, ale również po to, aby wchłonąć niezwykły klimat tego miasta, którego nie można pomylić z żadnym innym, europejskim miastem. Może Odessa nie jest tak wielka jak inne stolice znajdujące się na Starym Kontynencie. To co jednak tutaj zobaczymy pozostanie w naszych głowach na długo.

Zwiedzanie Odessy warto rozpocząć od…dobrej kawy. To co może zadziwić turystę to fakt, że na każdym kroku można u nich spotkać auto, gdzie swobodnie można zakupić smakowitą kawę na drogę. Tak, ten czarny aromatyczny napój i jego sprzedawcy na stałe wpisali się w krajobraz tego miasta. Z kawą w ręce można ruszyć na zwiedzanie. A jest tego dużo. Pałac Woroncowów z lat 1826–1834, Schody Potiomkinowskie, Filharmonia Miejska, Stara Giełda w Odessie z lat 1829–1837, a nawet Latarnia Morska. W końcu mamy do czynienia z miastem portowym, to dlaczego nie można by znaleźć tutaj takich budynków, które służą do naprowadzania statków do portu? Będąc w Odessie nie można również zapomnieć o tym, że to właśnie tutaj znajduje się najsłynniejszy Teatr Opery i Baletu z lat 1884–1887 w stylu eklektycznym. Usiąść na widowni tego teatru? Przeżycie niezapomniane. Może czas pozwoli na to, aby móc podziwiać te wspaniałe widowiska, jakie wychwalane są w wielu miejscach w Europie? Tego można życzyć każdemu turyście. Do odwiedzenia w Odessie są jeszcze takie miejsca, jak Kościół św. Pawła z 1897 roku, Muzeum Archeologiczne w stylu neoklasycystycznym, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Odessie, znana również pod nazwą Kościół Polski i wiele innych miejsc, których nie sposób wymienić za jednym zamachem.

Wycieczki do Odessy cieszą się naprawdę ogromną popularnością. Coraz więcej biur podróży zaprasza turystów do tego, aby poznali to miejsce, gdzie zawsze można spotkać miłych i uprzejmych ludzi.