Szkolenia z inwestowania w nieruchomości
Dom

Handel nieruchomościami, a optymalizacja podatkowa

Handel nieruchomościami, a optymalizacja podatkowa

Inwestowanie w nieruchomości ma sens. Może przynieść naprawdę naprawdę duże zyski. Ważne jednak, aby podejść do tego rozsądnie i z głową. Wiele osób bardzo chce zacząć swoją przygodę z inwestowanie w domy, mieszkania. Obawiamy się jednak skomplikowanej procedury, machiny podatkowej. Wzbudza to nasz niepokój i zniechęca do zrobienia tego pierwszego kroku. Boimy się, że bęðziemy  ponosić duże koszty podatkowe. Jak wygląda ten temat z bliska? Dzisiaj się mu przyjrzymy dokładniej. Zapraszamy do lektury tekstu!

Współczesny handel nieruchomościami

Współczesny handel nieruchomościami ma bardzo różne oblicza. Handlujemy domami, mieszkaniami, mieszkaniami pod wynajem. Czasami jest “jednorazowy strzał”, jednorazowa przygoda – coraz częściej jest to jednak sposób na życie. Rynek nieruchomości jest coraz większy – możliwości inwestowania są bardzo różne. Na każdym kroku możemy też “posiłkować” się wsparciem ekspertów. O czym warto pamiętać wchodząc w ten świat:

  • bądź obecny w branży, wsłuchuj się w słowa bardziej doświadczonych,

Bądź obecny na branżowych konferencjach, spotkaniach, wykładach. Obserwuj popularne profile na Facebooku – poszerzaj wiedzę i szukaj inspiracji. Zapewniamy: im dłużej bęðziesz obecny w tej przestrzeni, tym bardziej ona Ciebie wciągnie, ale również otworzy przed Tobą nowe drzwi rozwoju. Trzymaj rękę na pulsie, a pomyślne transakcje na pewno się pojawią.

  • śledź trendy i korzystaj z nich pełnymi garściami – inwestowanie w nieruchomości to wiele rozgałęzień, wiele dróg rozwoju. Doświadczeni inwestorzy powinni przyjrzeć się nieco bliżej flipingowi nieruchomości, który polega na nabywaniu danej posiadłości po bardzo okazyjnej cenie, odnowieniu jej, a następnie wystawieniu i sprzedaży. To idealna forma zarobku dla zaangażowanych inwestorów, którzy już swobodnie i pewnie poruszają się w tej dziedzinie i mają zaplecze finansowe.

    Szkolenia z inwestowania w nieruchomości – Flipnapierwotnym.pl

Sprzedaż nieruchomości a działalność gospodarcza

Obrót nieruchomościami, stanowiącymi majątek przedsiębiorstwa, to szereg  obowiązków finansowych. W zależności od tego, jaki charakter przejawia zbywana nieruchomość, przysporzenie majątkowe, uzyskane w związku z jej sprzedażą określane jest zobowiązanie podatkowe. 

Czasem zdarza się tak, że podatnikowi przysługuje prawo do zastosowania, właściwych dla działalności gospodarczej  form opodatkowania (na zasadach skali podatkowej, podatkiem liniowym lub też ryczałtem ewidencjonowanym). Możemy napotkać również sytuacje, gdzie możemy spokojnie odliczyć 19% podatku dochodowego. Warto tutaj zaznaczyć, że do przychodów z działalności gospodarczej nie zalicza się przychodów z odpłatnego zbycia wykorzystywanych na potrzeby związane z działalnością gospodarczą oraz przy prowadzeniu działów specjalnych produkcji rolnej:

  • budynku mieszkalnego, jego części lub udziału w takim budynku,

lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość lub udziału w takim lokalu,

  • gruntu lub udziału w gruncie albo prawa użytkowania wieczystego gruntu lub udziału

w takim prawie,  związanych z tym budynkiem lub lokalem,

  • spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego lub udziału w takim prawie oraz prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej lub udziału w takim prawie.