energia życiowa

Gdzie się podziała moja energia życiowa?

Zegarek wybija dziesiątą a ty nadal nie możesz zwlec się z łóżka. Czujesz się ospały, zmęczony, chociaż przecież dopiero, co się przebudziłeś, pozbawiony siły, zdenerwowany bez powodu a nawet smutny. Zastanawiasz się, co się dzieje, gdzie podziała się cała twoja energia życiowa i kiedy do tego doszło. 

Możliwe, że spotkałeś na swojej drodze toksycznych ludzi, bądź pojawiły się w tobie zapory, przez które energia nie ma możliwości przepłynąć. 

Toksyczni ludzie kradną energię

Niestety to bardzo często inni ludzie kradną naszą energię. Niektórzy robią to świadomie bądź bezwiednie. Skupmy się jednak dzisiaj na tym pierwszym przykładzie. 

Toksyczni ludzie, aby wyssać z kogoś energię, wykorzystują kilka sztuczek, jak: 

1. MANIPULACJA – to ty stajesz się okrutnikiem, który zatruwa czyjeś życie, a prawdziwy oprawca biedną ofiarą. Toksyczni ludzie umiejętnie przerzucają swoje występki i nikczemność na innych ludzi. W pewnej chwili zaczynasz wierzyć, że to ty dopuściłeś się złego czynu i wszystko to, co się wydarza jest z twojej winy. 

2. WZBUDZANIE POCZUCIA WINY – kiedy dręczą cię wyrzuty sumienia stajesz się jeszcze łatwiejszym celem dla toksycznego manipulatora. 

3. TO TY JESTEŚ TYM ZŁYM – zawsze, nieważne, co byś zrobił, albo, czego byś nie zrobił. To zawsze ty jesteś tym gorszym czy głupszym, który do niczego się nie nadaje. 

4. AWANTURY O NIC – ty się złościsz, a toksyczni ludzie karmią się twoją irytacją, a raczej wydzielanymi przez ciebie pokładami energii. 

5. PONIŻANIE – rzadko usłyszysz z ust toksycznych ludzi coś miłego, zazwyczaj spodziewaj się obelg, kąśliwych uwag, a nawet gróźb, które mają na celu cię stłamsić. 

Toksyczni ludzie karmią się naszą energią, uzupełniając tym samym własne niedobory energetyczne. Kierują na ofiarę destrukcyjne emocje, które pozbawiają witalności. 

Sami blokujemy przepływ energii

Oczywiście dzieje się to nieświadomie, kiedy mierzymy się ze środowiskiem, uczestniczymy w konfliktach, hamujemy własny rozwój, myślimy negatywnie, podcinając sobie skrzydła (mogę się założyć, że nieraz zdarzało ci się pomyśleć, że nic nie umiesz, że nic ci nie wyjdzie, że nie posiadasz za grosz żadnego talentu). 

Ogromną rolę w naszym życiu odgrywają emocje. Należy się nauczyć nimi kierować żeby to one nie sterowały nami. Brak czyszczenia emocji prowadzi do powstawania zapory, przez którą nie może się przedostać energia, a to w konsekwencji do odczuwania objawów somatycznych: bólów czy skurczów.