lampy do salonu

Jakie lampy do salonu?

Salon to najbardziej reprezentacyjna część mieszkania. Jest to miejsce, gdzie spędza się najwięcej czasu, wypoczywa po ciężkim dniu, ogląda TV czy przyjmuje gości. Warto zadbać, aby salon był ładnie i funkcjonalnie urządzony. Jednym z elementów, który tworzy klimat salonu, są lampy. Odpowiednio dobrane oświetlenie może sprawić, że wnętrze nabierze charakteru, przytulności i oryginalności. 

Jaki lampy warto wybrać do salonu?

Oświetlenie w salonie powinno być dobrane do jego wielkości, kształtu oraz ilości światła słonecznego, jakie wpada do salonu. Inne lampy będą dobrze wyglądały w niewielkim saloniku, a zupełnie inne w przestronnym dużym wnętrzu. Warto pamięć, że duża wisząca lampa optycznie pomniejszy pomieszczenie, więc nie zawsze będzie dobrym wyborem.

W salonie warto zamontować kilka  źródeł światła, które nadadzą pomieszczeniu przytulności i ciepła. Za pomocą lamp można oddzielić poszczególne strefy w salonie, wyodrębnić miejsce do czytania, relaksu oraz spożywania posiłków.  Kiedyś modne było zastosowanie jednego dużego żyrandola, obecnie odchodzi się już od tej zasady. Oczywiście, w salonie można zainstalować żyrandol sufitowy, który rozświetli całe pomieszczenie, jednak musi być dobrać do stylu mieszkania oraz nie powinien być jedynym źródłem światła. Można wybrać żyrandol klasyczny lub w bardziej nowoczesnej formie, które będą idealne do mieszkać w stylu minimalistycznym. Można też zdecydować się na mniejsze lampy, kinkiety czy oświetlenie stojące, które ładnie oświetli salon, wyeksponuje ciekawe elementy i dekoracje. Szeroką ofertę lamp można znaleźć w sklepie https://edisonlighting.pl/. Duża stojąca lampa pomoże doświetlić strefę przeznaczoną do czytania, a wiszące lampy sufitowe będą idealne do powieszenia nad stołem. 

Jeżeli w salonie będzie kilka lamp, nie muszą one być identyczne, ale warto, aby miały jakiś wspólne, łączące je elementy. Może to być kolor, kształt czy rodzaj klosza. Powinny mieć też jedną barwę światła. Ważne, aby lampy były dopasowane stylem do pozostałych elementów mieszkania, dzięki temu zapanuje wrażenie spokoju i harmonii. 

Oświetlenie w salonie odgrywa bardzo ważną rolę, jest dopełnieniem całej aranżacji. Lampy nie tylko zapewniają odpowiednią widoczność, ale również tworzą klimat pomieszczenia. Przy wyborze warto chwilę się zastanowić i wybrać oświetlenie, które będzie idealnie komponowało się z salonem.