Jaka glazura do małej łazienki?

Łazienka jest miejscem, w którym chcemy odpocząć oraz zrelaksować się. Jednak nie każda łazienka jest przestronna i zaprasza do odpoczynku. Jakie triki pozwolą optycznie powiększyć łazienkę i sprawią, że czas w niej spędzony będzie przyjemnością?

Kolor ma znaczenie

Niewielka łazienka będzie bardzo dobrze prezentowała się w jasnych kolorach, które optycznie ją powiększą. Chłodne kolory dają wrażenie przestrzeni. Ciepły i miły nastrój możemy uzyskać dzięki dodatkom.

Od wielu już sezonów bardzo popularne są białe łazienki. Jest to kolor, który świetnie sprawdza się na niewielkich przestrzeniach. Dodatkowym argumentem, który przemawia za bielą w łazience jest możliwość szybkiej zmiany jej wystroju przy pomocy dodatków. Kolorowe ręczniki, dywanik, czy przybory toaletowe i łazienka wygląda zupełnie inaczej.

Małe czy duże?

Niezmiernie ważny jest rozmiar płytek, które zostaną wykorzystane w małej łazience. Istnieje błędne przekonanie, że duże płytki optycznie zmniejszą przestrzeń. Glazura Katowice o dużych płytkach wygląda bardzo efektownie w małej łazience pod warunkiem, że płytki zostaną ułożone bezfugowo. Wykorzystanie jak najcieńszego połączenia między płytkami pozwoli uzyskać jednolitą powierzchnię, która będzie wyglądała na przestronną. Możemy wzmocnić efekt wykorzystując płytki błyszczące, które zostaną odpowiednio podświetlone.

Czy stosować dekory?

Dekor jest ważnym elementem, który ożywi łazienkę i nada jej ciekawego wyglądu. Stosując dekory w niewielkiej łazience musimy jednak pamiętać, by unikać małych elementów, które mogą wprowadzić nadmierny chaos.

Dzięki odpowiednio zastosowanym dekorom możemy łazienkę poszerzyć lub ją wydłużyć. Dekory poziome z szerokimi wzorami sprawdzają się w łazienkach wąskich. Dekory pionowe świetnie wyglądają, gdy chcemy łazienkę wydłużyć.

Lustro – niezbędne w każdej łazience

Łazienka musi być nie tylko elegancka, ale przede wszystkim funkcjonalna. Jednym z najważniejszych elementów dekoracyjnych łazienki jest lustro. W niewielkiej łazience warto założyć lustro, które będzie zlicowane z powierzchnią glazury, co pozwoli uzyskać wrażenie jeszcze przestronniejszej przestrzeni. Należy pamiętać, by luster nie umieszczać naprzeciwko siebie.