wirtualne biuro

Wirtualne biuro sposobem na oszczędność

Prowadząc własną działalność często poszukujemy czegoś, na czym moglibyśmy oszczędzić przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów i usług, którymi przyciągamy do siebie coraz to nowych klientów. Choć firmy, które muszą mieć bezpośredni kontakt z klientem „twarzą w twarz” mają pod tym kątem gorzej, osoby prowadzące swoją firmę w całości przez Internet mogą oszczędzić na przestrzeni biurowej (która najzwyczajniej w świecie nie jest im potrzebna), inwestując w wirtualne biuro.

Czym tak naprawdę jest wirtualne biuro?

Dokładna definicja mówiąca o tym, czym jest wirtualne biuro tak naprawdę jest zawarta w samej jego nazwie. Wirtualne biuro jest to przestrzeń sprzedawana przez przedsiębiorstwo, którą możemy następnie wykorzystać jako adres naszego przedsiębiorstwa, widniejący również w ewidencji jako ten „korespondencyjny” – tak przynajmniej wygląda to na papierze. Tak naprawdę jednak jest to zaledwie skrytka pocztowa, do której wkładana jest korespondencja przeznaczona dla naszej firmy i do której mamy swobodny dostęp. Mało? Właśnie o to w tym wszystkim chodzi – ma być tanio i wystarczająco, aby spełnić wymagania narzucane przez prawo. Jeżeli mimo wszystko kupując miejsce w takim wirtualnym biurze będziemy chcieli mieć fizyczną możliwość pojawienia się w nim i zaproszenia do niego klientów, usługodawcy oferujący je często oferują dostęp do istniejących pod tym samym adresem sal konferencyjnych.

Czy to legalne?

W świetle prawa, firma musi posiadać swój fizyczny adres, na który będzie przychodzić korespondencja i pod którym klienci będą w stanie ją znaleźć. Zazwyczaj oznacza to konieczność posiadania rzeczywistego biura, do którego chodzi się codziennie, by wykonywać służbowe obowiązki. Tak naprawdę jednak to chodzenie wcale nie jest konieczne – w praktyce bowiem wystarczy, że z danego adresu odbieramy korespondencję urzędową, a już nie będziemy mieli problemów.

Pozostaje jeszcze kwestia jednego: co bowiem wtedy, gdy wynajmujemy mieszkanie i chcemy zaoszczędzić czyniąc z niego biuro? Otóż to nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. W takim przypadku bowiem musimy poprosić o zgodę kogoś, kto nam je wynajmuje, a w dodatku musimy wydzielić w nim część, w której prowadzony będzie nasz biznes (na przykład pojedynczy pokój) i wynajem tej części (a zatem nie całego mieszkania, ale tego konkretnego pokoju) będziemy musieli wpisać w kosztach prowadzenia działalności. Jest to na tyle skomplikowane, że sami musimy obliczyć, jaki procent mieszkania stanowi ten pokój oraz jak to przełoży się na czynsz za niego.

Podsumowanie

Jeżeli posiadamy biznes, który koncentruje się wokół Internetu i nie wymaga do swojego działania dostępu do realnego i fizycznego biura, wirtualne biuro jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Nie tylko pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na wynajmie przestrzeni biurowej, ale za jego pośrednictwem unikniemy też konsekwencji prawnych wynikających z nieposiadania biura. Warto zainteresować się tematem i zapoznać z ofertą firm, które oferują tego typu usługi.

Więcej informacji

Informacje dodatkowe o usłudze wirtualnego biura dostępne są na stronie https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl – wirtualne biuro w prestiżowej dzielnicy Warszawy.