likwidacja nadpotliwości

Toksyna botulinowa na problem z nadpotliwością

Nadmierne pocenie to uciążliwa dolegliwość, która może być przyczyną wielu kompleksów. W zwalczeniu nadpotliwości niestety nie pomogą nam antyperspiranty. Jednak medycyna estetyczna oferuje zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej, dzięki któremu, możemy pozbyć się problemu nadmiernego pocenia.

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa to znany na całym świecie wypełniacz, który wykorzystuje się w medycynie estetycznej w szczególności w celu odmłodzenia wyglądu. Dzięki wykorzystaniu botoksu możemy powiększyć usta, wygładzić skórę, zredukować zmarszczki czy zmienić kształt nosa. Jednak toksyna botulinowa znajduje również inne zastosowanie. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem botoksu można skutecznie wyeliminować nadmierną potliwość.

Leczenie nadmiernej potliwości toksyną botulinową

Do zabiegu mającego wyeliminować problem nadmiernej potliwości wykorzystuje się toksynę botulinową typu A, pozyskiwaną z bakterii Clostridium botulinum. Wstrzykuje się niewielkie ilości tej substancji, zatem zabieg ten jest całkowicie bezpieczny.

Przed zabiegiem należy dokładnie określić miejsca nadmiernej potliwości. W tym celu przeprowadza się test jodowy – skrobiowy, który polega na tym, że aplikuje się na skórę jodynę, a następnie posypuje się ją skrobią. W wyniku testu miejsca na skórze, które są nadmiernie potliwe, stają się czarne.

Istnieje możliwość wstrzyknięcia toksyny botulinowej w miejsca takie jak: pachy, czoło, owłosiona skóra głowy, dłonie czy stopy.

Wstrzyknięta toksyna botulinowa powoduje porażenie przewodnictwa nerwowego, dzięki czemu dochodzi do zablokowania pracy gruczołów potowych. Zabieg ten wykonuje się po uprzednim posmarowaniu skóry kremem znieczulającym po to, by zminimalizować dyskomfort związany z wstrzykiwaniem toksyny. Efekt zabiegu utrzymuję się od 6 do 12 miesięcy. Po upływie tego czasu tworzą się nowe zakończenia nerwowe, dlatego też zabieg należy wykonywać regularnie, co kilka miesięcy.

Jedną z klinik wykonujących zabieg likwidacji nadpotliwości jest Beautymedica Katowice. Przeczytaj więcej na stronie https://bemedica.pl/zabieg/botox-likwidacja-nadpotliwosci/