Jak znaleźć dobrą i sprawdzoną pomoc drogową?

Samochody pomocy drogowej często widujemy podczas poruszania się po drogach, jednak rzadko kiedy myślimy o tym, że może się zdarzyć sytuacja, w której także nam będą one potrzebne. Tymczasem warto wychodzić z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony i na każdej trasie mieć pod ręką namiary na sprawdzoną pomoc drogową oraz wynajem autolawet.

W sytuacji, gdy przydarzy nam się stłuczka czy wypadek, najczęściej jesteśmy na silnych emocjach i nie do końca jesteśmy w stanie logicznie myśleć. Co więcej, często znajdujemy się wtedy w szczerym polu, z dala od jakichkolwiek zabudowań i zasięgu telefonii komórkowej. Nie zawsze da się więc na miejscu znaleźć w internecie namiary na pomoc drogową w danym regionie. Warto więc przygotować się wcześniej i jeszcze przed wyjazdem w trasę poszukać sprawdzonych usług holowania aut czy pomocy drogowej w okolicy, w której zamierzamy podróżować. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło: laweta Wrocław czy dowolne inne miasto, a szybko znajdziemy sporo namiarów na firmy zajmujące się tego rodzaju usługami.

Co sprawdzić, zanim wpiszemy namiary na pomoc drogową do telefonu czy podręcznego notatnika? Przede wszystkim, na jakim terenie dana firma świadczy usługi, czy realizuje wezwania przez 24 godziny na dobę, ile trzeba czekać na przyjazd pomocy drogowej oraz jakie są koszty wynajęcia autolawety. Dobrym pomysłem jest porównanie co najmniej kilku ofert różnych firm, a także zasięgnięcie opinii innych kierowców, którzy już korzystali z usług danej firmy. To najbardziej miarodajny sposób na sprawdzenie, czy usługi konkretnej pomocy drogowej są naprawdę na wysokim poziomie, czy jednak jest t tylko reklama, która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wynajem autolawet czy pomoc drogową oferuje wiele firm, jednak poziom ich usług czasem pozostawia wiele do życzenia. Niektóre autolawety, jakie przyjeżdżają na miejsce zdarzenia drogowego często wyglądają tak, jakby same potrzebowały holowania. Warto oszczędzić sobie takiego stresu – jeśli już mamy ponosić koszty holowania auta, lepiej jest płacić za usług na dobrym poziomie.