Jak dobrać toaletę przenośną?

Jak dobrać toaletę przenośną?

Toaleta to niezbędnik każdej imprezy organizowanej na świeżym powietrzu. Organizatorzy muszą zapewnić osobom przebywającym na terenie imprezy odpowiednie warunki sanitarne. Do wyboru mają zbudowanie toalety stałej lub skorzystanie z wynajmu toalet przenośnych – zdecydowanie częściej decydują się na toalety przenośne ze względu na niższą cenę oraz fakt, że czasami nie dostają zgody na zbudowanie toalety stałej.

Trzeba jednak zastanowić się nad wyborem odpowiednich toalet przenośnych, a jako że na rynku jest dużo tego typu produktów, warto kierować się kilkoma czynnikami podczas ich doboru. Co w takim razie charakteryzuje dobrą toaletę przenośną i jak ją dobrać?

Stosunek jakości do ceny

Organizatorzy imprez najchętniej oczywiście sięgneliby po produkty, których stosunek jakości do ceny jest jak najlepszy. Utrudnia to oczywiście całkiem spory wybór toalet przenośnych na rynku. Na co należy więc zwrócić uwagę? Dobre toalety przenośne producent muszą spełniać wszelkie normy sanitarne – o to jednak nie trzeba się zbytnio martwić, jako że producenci tego typu toalet nie mogliby oczywiście tworzyć tego typu produktów bez spełniana odpowiednich norm. Elementy, w które powinna być wyposażona dobra toaleta przenośna to drzwi antywłamaniowe, które potrafią wytrzymać ciężar osoby dorosłej. Nie obejdzie się również bez odpowiedniego mechanizmu zatrzaskowego, najlepiej z wyświetlaczem „open-close”. Z kolei zastosowanie polietylenu o wysokiej gęstości, który to jest łatwy do czyszczenia, zredukuje szansę gnicia do minimum, a odpowiednio duża pojemność zbiornika, czyli 250l, zwiększy okres przydatności toalety. Niektóre firmy oferują także transport toalet przenośnych na miejsce imprezy i z powrotem – warto skorzystać z tej opcji, jako że o wiele zmniejsza ona poniesione koszty. Zwracanie uwagi na wyżej wymienione funkcje pozwoli nam znaleźć toaletę przenośną, która spełni odpowiednie wymogi i pozwoli nam na zmiejszenie poniesionych kosztów.

Dodatkowe funkcje

W momencie, gdy chcemy zapewnić większy komfort użytkowania i zaoferować więcej niż sam standard spełniający normy sanitarne, możemy sięgnąć po toalety z dodatkowymi funkcjami. Do nich zaliczyć można między innymi odpowiednio wyposażone toalety dla niepełnosprawnych, którzy mogą liczyć na udogodnienia w postaci poręczy przy ścianie czy antypoślizgowej podłogi. Oprócz tego, toalety przenośne mogą być wyposażone w odpowiedni system poboru opłat – o ile chcemy oczywiście otrzymywać zapłatę. Rynek oferuje nawet toalety VIP wyposażone w elementy znacznie zwiększające komfort oraz charakteryzujące się niewielkimi kosztami utrzymania. Toalety przenośne mogą być również wielo pisuarowe, co znaleźć może zastosowanie podczas organizowania dużych imprez masowych. Te i wiele innych funkcji, które trudno zliczyć, zwiększają komfort użytkowania oraz jakość toalet przenośnych i w zależności od wymogów, pozwalają na dobranie odpowiednio zoptymalizowanego pod kątem naszych potrzeb produktu.