Myjnia samochodowa – ręczna czy automatyczna?

Myjnia samochodowa – ręczna czy automatyczna?

Raz na jakiś czas każdy właściciel samochodu wybiera się na myjnię. Czasami trudno jednak znaleźć odpowiednią myjnię w dobrej lokalizacji – zwłaszcza, gdy myjnia ma znajdować się w tak dużym mieście jak Wrocław – i podjąć decyzję odnośnie tego, czy lepiej wybrać myjnię ręczną czy może automatyczną. Obydwa typy mają swoje zalety i dlatego podjęcie decyzji zależeć będzie od kilku czynników.

Myjnia ręczna

Tego typu myjnia wyróżnia się pod kilkoma względami w porównaniu do myjni automatycznej, a wśród nich z pewnością nie można pominąć dokładności, jaką oferują nam tego typu myjnie. Jeśli naszymi samochodami zajmuje się personel, to liczyć możemy na pozbycie się nawet tych najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Na to wpływa oczywiście wyszkolenie pracowników, którzy dzięki wprawie w zawodzie oraz stosowaniu odpowiednich środków czyszczących są w stanie poradzić sobie praktycznie z każdym przylegającym zabrudzeniem w trudno dostępnych miejscach. Czasami niełatwo jednak o dostępność, ponieważ myjnia ręczna nawet w takim mieście, jak Wrocław to nie jest częsty widok. Dlatego warto zdecydować się na konkretną myjnię, która oferuje zarówno dokładność mycia, jak i rozsądną cenę za swoje usługi – z pomocą przyjdzie nam myjnia ręczna Wrocław firmy Auto Detailing Os-Car.

Myjnia automatyczna

W przypadku myjni automatycznych sprawa wygląda nieco inaczej. Mimo, że nie gwarantują one tak dużej dokładności jak myjnie ręczne, są w stanie zaoszczędzić nasz czas oraz pieniądze. Mimo, że cierpi na tym dokładność umycia, myjnie automatyczne pozwalają na umycie samochodów kilkakrotnie szybciej w porównaniu do myjni ręcznych. Bywa tak, że zależy nam na czasie i nie zawsze będziemy w stanie poświęcić dłuższej chwili na to, aby pozwolić sobie na umycie samochodu w myjni ręcznej. Sama cena tego typu myjni również potrafi zachęcić, różnica od kilku do kilkunastu złotych w porównaniu do ręcznego mycia samochodu brzmi bardziej atrakcyjnie dla wielu osób. Nie można też zapomnieć o dostępności. Myjnie automatyczne są niewątpliwie bardziej popularne od myjni ręcznych. Dodatkowo, sam fakt, że wiele stacji benzynowych oferuje zarówno możliwość zatankowania samochodu, jak i umycia go bardzo przemawia do potencjalnych klientów – w końcu mówimy o dwóch najważniejszych usługach w przypadku codziennego dbania o samochód, a do tego często dodać trzeba również możliwość napompowania opon.

Werdykt

Trudno jednoznacznie stwierdzić, co jest lepsze. Zarówno jeden typ myjni, jak i drugi ma swoje wyraźne zalety. Osoby, którym zależy na czasie zdecydowanie powinny wybrać myjnie automatyczne. Dodatkowo opcje zaoszczędzenia pieniędzy czy dostępności kilku innych użytecznych punktów w bliskiej okolicy przemówią do wielu. Nierzadko zdarza się jednak, że klienci nie są zadowoleni z dokładności mycia – i to właśnie jest głównym argumentem za tym, aby wybrać się na myjnie ręczną, która oferuje pozbycie się najbardziej uciążliwych zabrudzeń, nawet tych w trudno dostępnych miejscach.